Κάντε κλικ εδώ για να πάτε στην Gigajob Ελλάδααρχική σελίδα Gigajob αγγελία για:

Διαχειριστής συστήματος Γεωχωρικών Δεδομένων GIS (#1.578.541.332)

Προσφορά εργασίας σε Ελλάδα

Κύριες Αρμοδιότητες της θέσης: Εισαγωγή/Επεξεργασία και σχεδιασμός οπτικού δικτύου σε περιβάλλον GIS, σε μορφή gdb features ή shapefile ή csv tables Λήψη αρχείων τεκμηρίωσης οπτικού δικτύου “As- Built” σε μορφή kmz,autocad,shapefile,csv file,excel, έλεγχος και επεξεργασία τους με εργαλεία της πλατφόρμας GIS με σκοπό την εισαγωγή τους σε προκαθορισμένο format σε enterprise geodatabases Δημιουργία χαρτών οπτικού δικτύου “to-built” με εργαλεία cartography της πλατφόρμας GIS (π.χ MapBook) ή/και σε μορφή CAD Επεξεργασία και έλεγχος της συνοχής μεγάλου όγκου enterprise geodatabases μέσω VB ή Python Scripting Εκτέλεση χωρικής και δικτυακής ανάλυσης (spatial & network analysis) δεδομένων σε geodatabases με τα εργαλεία της πλατφόρμας GIS ή με Python Scripting (arcPy) Συντήρηση ή/και κατασκευή web services και web maps (desktop ή mobile) χρησιμοποιώντας εργαλεία της πλατφόρμας GIS (ArcGIS online) Συντήρηση και παροχή υποστήριξης εντός εταιρίας για όλο το πακέτο εφαρμογών της πλατφόρμας GIS (software maintenance,software upgrade,patches, user support κτλ) Απαραίτητα Προσόντα Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, Πληροφορικής ή Τηλεπικοινωνιών ή Τοπογράφου μηχανικού ή Πολιτικού μηχανικού Εμπειρία άνω των 3 ετών στην πλατφόρμα εφαρμογών της ESRI-ArcMap,ArcCatalog, ArcGIS Server,ArcGIS online Εμπειρία στον σχεδιασμό και τεκμηρίωση δεδομένων δικτύου οπτικών ινών Τεκμηριωμένη εμπειρία με εργαλεία analysis γεωχωρικών δεδομένων Επιθυμητή εμπειρία σε scripting language python Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά) Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες Ομαδικότητα και ευελιξία Άριστες ικανότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων Η εταιρία προσφέρει: Ιδιωτικό Πρόγραμμα Ομαδικής Ασφάλισης Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Η εταιρεία

Όνομα της εταιρείας
Forthnet

Λεπτομέρειες για την θέση εργασίας

Μέρος
Ελλάδα

Ειδοποίηση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

Λάβετε τις νέες Διαχειριστής συστήματος Γεωχωρικών Δεδομένων GIS Προσφορές εργασίας σε Ελλάδα μέσω Email.

  • Στατιστική για αυτήν την αγγελία

    Gigajob-ID
    1.578.541.332
    δημοσιευμένο
    σήμερα (πριν 6 Ώρες)
    Μικρό link
    Σε αποτελέσματα
    Αυτή η αγγελία εμφανίστηκε 14 φορές στα αποτελέσματα Gigajob
    αναγνωσμένη σελίδα
    Αυτή η αγγελία έχει διαβαστεί 4 φορές από χρήστες του Gigajob