Κάντε κλικ εδώ για να πάτε στην Gigajob Ελλάδααρχική σελίδα Gigajob αγγελία για:

IP Network Engineer (#1.578.541.333)

Προσφορά εργασίας σε Ελλάδα

Κύριες Αρμοδιότητες της θέσης: Υλοποίηση υπηρεσιών εταιρικών πελατών στον IP/MPLS/ΜΕ core Επίλυση προβλημάτων IP Core, Metro Ethernet, Edge (BRAS) Υλοποίηση νέων έργων κορμού σύμφωνα με τον σχεδιασμό Αξιολόγηση μετρήσεων ποιότητας IP δικτύου (RTT, Jitter, Packet Loss) Απαραίτητα Προσόντα Πτυχίο ΑΕΙ (Πληροφορικής/ Υπολογιστών/Δικτύων) ή ΤΕΙ Τεχνολογικής κατεύθυνσης Επιθυμητός Μεταπτυχιακός Τίτλος σε Τηλεπικοινωνίες Επιθυμητή η κατοχή πιστοποίησης CCNP/JNCIP ή άλλης αντίστοιχης Δικτύων Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών ως μηχανικός δικτύων σε τηλεπικοινωνιακό πάροχο Εμπειρία με TCP/IP, ΜΕ, MPLS δίκτυα, τεχνολογίες νέας γενιάς NGN Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά) Άριστη γνώση MS Office Απαραίτητες Ικανότητες και Δεξιότητες Γνώση των βασικών πρωτοκόλλων διασύνδεσης/επικοινωνίας/δρομολόγησης σε fixed/mobile/ wireless δίκτυα παρόχων (π.χ IPv4/IPv6, MPLS/LDP, EoMPLS/VPLS, L2VPN/ L3VPN, OSPF, BGP) Εμπειρία στη χρήση δικτυακών συσκευών όπως Cisco (ASR9k, ASR920, ME-3800x, ME-3400), Juniper (MX Series) και σε λειτουργικά συστήματα IOS, IOS-XR, JUNOS Εμπειρία με εργαλεία παρακολούθησης και διαχείρισης δικτύου (NMS), OSS/BSS Η εταιρία προσφέρει: Ιδιωτικό Πρόγραμμα Ομαδικής Ασφάλισης Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Η εταιρεία

Όνομα της εταιρείας
Forthnet

Λεπτομέρειες για την θέση εργασίας

Μέρος
Ελλάδα

Ειδοποίηση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

Λάβετε τις νέες IP Network Engineer Προσφορές εργασίας σε Ελλάδα μέσω Email.

  • Στατιστική για αυτήν την αγγελία

    Gigajob-ID
    1.578.541.333
    δημοσιευμένο
    σήμερα (πριν 6 Ώρες)
    Μικρό link
    Σε αποτελέσματα
    Αυτή η αγγελία εμφανίστηκε 14 φορές στα αποτελέσματα Gigajob
    αναγνωσμένη σελίδα
    Αυτή η αγγελία έχει διαβαστεί 4 φορές από χρήστες του Gigajob